З Днем Соборності!

З Днем Соборності!

101 рік тому – 22 січня 1919-го – Українська Народна Республіка (УНР) та Західноукраїнська Народна Республіка (ЗУНР) підписали Акт злуки.

Таким чином відбулося історичне об’єднання українських земель – так званої Наддніпрянської і Наддністрянської України.

У грудні 1918 року лідери двох держав підписали передоб’єднувальний договір, а вже 22 січня 1919-го в Києві на Софійській площі відбувся Акт злуки.


Історичні фактти:

Вперше День Соборності на державному офіційно відсвяткували 22 січня 1939 року в столиці Карпатської України м. Хусті. Це була найбільш масова демонстрація українців за 20 років перебування краю у складі Чехословаччини, адже зібралося понад 30 тисяч людей.

Головною традицією та символом Дня Соборності є “живий ланцюг”. Вперше такий з’явився ще у 1990, коли більш як мільйон українців взялись за руки і з’єднали Київ та Львів.

Історичний досвід  постійно нагадує – головною, незаперечною, неперехідною цінністю для всіх нас є незалежна, соборна держава. Лише за умови політичної й економічної незалежності ми можемо претендувати на гідне місце України у світі. Головний урок Дня Злуки – це усвідомлення того, що тільки в єдності сила.

Прийміть щирі вітання із цим днем! Бажаємо здоров’я і натхнення, добробуту і злагоди, успіхів у роботі!

Нехай любов до рідного краю згуртовує нас задля здійснення високої мети – процвітання нашої Батьківщини.

З повагою, Благодійний фонд “Добра Бджілка”