Цікаві факти про виникнення волонтерства!

Цікаві факти про виникнення волонтерства!

Волонтерство – форма благодійності, що здійснюється добровільно, безкорисливо та усвідомлено фізичними особами, що виражається через особисте надання робіт та послуг та ґрунтується на принципах законності, гуманності, гласності, рівності та здійснюється для досягнення суспільно-значимих цілей.

Що було передумовою виникнення волонтерського руху? Вважається, що роком виникнення волонтерського руху є 1859 р.

Саме цього року журналіст Анрі Дюнан після битви під Сольферіно запропонував створити Червоний Хрест як об’єднання, члени якого працювали б на добровільних, безоплатних умовах, надаючи першу медичну допомогу пораненим бійцям.

У 1920 році у Франції, поблизу міста Страсбург, реалізовано волонтерський проект щодо відновлення пошкоджених через бойові дії ферм, в якому взяла участь французька та німецька молодь.

Відповідно до Загальної декларації волонтерів, яку прий­нято на XI Конгресі Міжнародної асоціації волонтерів 14 вересня 1990 р., волонтерство є добровільною, активною, спільною або особистою участю громадянина в житті людських спільнот для реалізації його основних людських потреб та покращення якості життя, еконо­мічного і соціального розвитку.

Основоположним нормативно-правовим актом у цій сфері є Закон України «Про волонтерську діяльність» від 19.04.2011 р., згідно з яким волонтерська діяльність – добровільна, соціально спрямована, неприбуткова діяльність, що здійснюється волонтерами шляхом надання волонтерської допомоги. Безоплатне виконання робіт або надання послуг особами, що здійснюється на основі сімейних, дружніх чи сусідських відносин, не є волонтерською діяльністю.

Волонтерська діяльність ґрунтується на принципах законності, гуманності, рівності, добровільності, безоплатності, неприбутковості.

 Хто може бути волонтером?

Частина 1 статті 7 Закону України «Про волонтерську діяльність» від 19.04.2011 р. визначає, що волонтер – фізична особа, яка добровільно здійснює соціально спрямовану неприбуткову діяльність шляхом надання волонтерської допомоги.

Частина 1 статті 5 вказує, що залучати волонтерів до своєї діяльності можуть організації та установи, які є неприбутковими.

БО БФ “Добра Бджілка” запрошує всіх небайдужих та активних молодих людей приєднатися до команди та стати волонтером Фонду.

Заповнюй анкету або телефонуй – 093-000-53-30!

Ми чекаємо на вас !