Благодійність – це ?

Благодійність – це ?

Що ж таке справжня благодійність?

На нашу думку, це не спосіб отримати, це спосіб віддати, принести добро іншим.

Взагалі доброта – це характерна риса українського менталітету.

Адже невипадково в народі кажуть: «Зробив добро собі – зробив тільки заради себе, зробив добро іншому – покращив життя всім». Робити добро – завжди в пошані. А люди, які допомагають іншим, завжди  залишатимуться прикладом для наслідування.

За кордоном благодійність популярна серед усіх шарів населення: і серед небагатих, і серед заможних людей, включаючи найбагатших. У 2010 році Уоррен Баффет і Білл Гейтс принесли Giving Pledge:

Клятву дарування, пообіцявши віддати не менше 50% свого статку на благодійність.

Їм наслідували багато інші найбагатші люди планети (Джордж Лукас, Марк Цукерберг, Девід Рокфеллер, Річард Бренсон), і до літа 2014 року клятву дарування принесли 107 мільярдерів і мільйонерів. З російських мільярдерів в цьому списку тільки Володимир Потанін.
Важливо розуміти, що благодійність – це в першу чергу культура самих людей, а не зібрані ними гроші. Не важливо скільки ви віддали на добрі справи, важливіше те, що ви внутрішньо розумієте необхідність цього.

Якщо людина має невеликий дохід і дає невеликі суми, в його благодійності сенс є завжди: велика річка складається з маленьких струмочків.

Якщо багата людина пожертвує, скажімо, 100 тисяч гривен , а 5 тисяч осіб із середнім або, може бути, навіть низьким доходом пожертвують по 100 гривен , то зібрана нами, звичайними людьми, сума виявиться взагалі-то більше.

А якщо ці 5 тисяч осіб оформлять регулярне відрахування і будуть щомісяця переводити за 100 гривен в уподобаний ним благодійний фонд, то вони дуже швидко обженуть будь-мільйонера.


Перша і найпростіша форма благодійності – максимально чесно і якісно жити кожен день, піклуючись про людей і справі на роботі і піклуючись про близьких будинку.

Друзі, не будьмо байдужими! Разом ми зможемо допомогти тим, кому це дійсно необхідно. А також пам’ятаймо, що добро повертається сторицею.